×

Spelschema VM 2018

TuxxComment: Date format (se): d-m-Y
TuxxComment: Time format (se): H:i

Grupp A

DatumDayTidMatchStadium
14-06-2018To00:00A1 - A2Moskva - Lu
15-06-2018Fr00:00A3 - A4Jekaterinburg
19-06-2018Ti00:00A1 - A3Sankt Petersburg
20-06-2018On00:00A4 - A2Rostov-na-Donu
25-06-201800:00A4 - A1Samara
25-06-201800:00A2 - A3Volgograd

Grupp B

DatumDayTidMatchStadium
15-06-2018Fr00:00B1 - B2Sotji
15-06-2018Fr00:00B3 - B4Sankt Petersburg
20-06-2018On00:00B1 - B3Moskva - Lu
20-06-2018On00:00B4 - B2Kazan
25-06-201800:00B4 - B1Saransk
25-06-201800:00B2 - B3Jekaterinburg

Grupp C

DatumDayTidMatchStadium
16-06-201800:00C1 - C2Kazan
21-06-2018To00:00C1 - C3Kaliningrad
21-06-2018To00:00C4 - C2Samara
26-06-2018Ti00:00C4 - C1Moskva - Lu
26-06-2018Ti00:00C2 - C3Sotji

Grupp D

DatumDayTidMatchStadium
16-06-201800:00C3 - C4Saransk
16-06-201800:00D1 - D2Moskva - Spa
16-06-201800:00D3 - D4Kaliningrad
21-06-2018To00:00D1 - D3Nizjnij Novgorod
22-06-2018Fr00:00D4 - D2Volgograd
26-06-2018Ti00:00D4 - D1Sankt Petersburg
26-06-2018Ti00:00D2 - D3Rostov-na-Donu

Grupp E

DatumDayTidMatchStadium
17-06-201800:00E1 - E2Rostov-na-Donu
17-06-201800:00E3 - E4Samara
22-06-2018Fr00:00E1 - E3Sankt Petersburg
22-06-2018Fr00:00E4 - E2Jekaterinburg
27-06-2018On00:00E4 - E1Moskva - Spa
27-06-2018On00:00E2 - E3Nizjnij Novgorod

Grupp F

DatumDayTidMatchStadium
17-06-201800:00F1 - F2Moskva - Lu
18-06-201800:00F3 - F4Nizjnij Novgorod
23-06-201800:00F1 - F3Sotji
23-06-201800:00F4 - F2Rostov-na-Donu
27-06-2018On00:00F4 - F1Kazan
27-06-2018On00:00F2 - F3Kaliningrad

Grupp G

DatumDayTidMatchStadium
18-06-201800:00G1 - G2Sotji
18-06-201800:00G3 - G4Volgograd
23-06-201800:00G1 - G3Moskva - Spa
24-06-201800:00G4 - G2Nizjnij Novgorod
28-06-2018To00:00G4 - G1Jekaterinburg
28-06-2018To00:00G2 - G3Saransk

Grupp H

DatumDayTidMatchStadium
19-06-2018Ti00:00H1 - H2Moskva - Spa
19-06-2018Ti00:00H3 - H4Saransk
24-06-201800:00H1 - H3Kazan
24-06-201800:00H4 - H2Kaliningrad
28-06-2018To00:00H4 - H1Volgograd
28-06-2018To00:00H2 - H3Samara

Åttonde finalen

DatumDayTidMatchStadium
30-06-201800:00Vinnare grupp A - Andra grupp BSotjiA1
30-06-201800:00Vinnare grupp C - Andra grupp DKazanA2
01-07-201800:00Vinnare grupp B - Andra grupp AMoskva - LuA3
01-07-201800:00Vinnare grupp D - Andra grupp CNizjnij NovgorodA4
02-07-201800:00Vinnare grupp E - Andra grupp FSamaraA5
02-07-201800:00Vinnare grupp G - Andra grupp HRostov-na-DonuA6
03-07-2018Ti00:00Vinnare grupp F - Andra grupp ESankt PetersburgA7
03-07-2018Ti00:00Vinnare grupp H - Andra grupp GMoskva - SpaA8

Kvartsfinaler

DatumDayTidMatchStadium
06-07-2018Fr00:00Winner A1 - Winner A2Nizjnij NovgorodK1
06-07-2018Fr00:00Winner A5 - Winner A6KazanK2
07-07-201800:00Winner A3 - Winner A4SotjiK3
07-07-201800:00Winner A7 - Winner A8SamaraK4

Semifinaler

DatumDayTidMatchStadium
10-07-2018Ti00:00Winner K1 - Winner K2Sankt PetersburgH1
11-07-2018On00:00Winner K3 - Winner K4Moskva - LuH2

3: e och 4: e plats

DatumDayTidMatchStadium
14-07-201800:00Förlorare H1 - Förlorare H2Sankt Petersburg

Finalerna

DatumDayTidMatchStadium
15-07-201800:00Winner H1 - Winner H2Moskva - Lu