×
Tuxx - Logo

Spelschema VM 2018

TuxxComment: Date format (se): d-m-Y
TuxxComment: Time format (se): H:i

Grupp A

DatumDayTidMatchStadium
14-06-2018Torsdag00:00Ryssland - SaudiarabienMoskva - Lu
15-06-2018Fredag00:00Egypten - UruguayJekaterinburg
19-06-2018Tisdag00:00Ryssland - EgyptenSankt Petersburg
20-06-2018Onsdag00:00Uruguay - SaudiarabienRostov-na-Donu
25-06-2018Måndag00:00Uruguay - RysslandSamara
25-06-2018Måndag00:00Saudiarabien - EgyptenVolgograd

Grupp B

DatumDayTidMatchStadium
15-06-2018Fredag00:00Portugal - SpanienSotji
15-06-2018Fredag00:00Marocko - IranSankt Petersburg
20-06-2018Onsdag00:00Portugal - MarockoMoskva - Lu
20-06-2018Onsdag00:00Iran - SpanienKazan
25-06-2018Måndag00:00Iran - PortugalSaransk
25-06-2018Måndag00:00Spanien - MarockoKaliningrad

Grupp C

DatumDayTidMatchStadium
16-06-2018Lördag00:00Frankrike - AustralienKazan
16-06-2018Lördag00:00Peru - DanmarkSaransk
21-06-2018Torsdag00:00Frankrike - PeruKaliningrad
21-06-2018Torsdag00:00Danmark - AustralienSamara
26-06-2018Tisdag00:00Danmark - FrankrikeMoskva - Lu
26-06-2018Tisdag00:00Australien - PeruSotji

Grupp D

DatumDayTidMatchStadium
16-06-2018Lördag00:00Argentina - IslandMoskva - Spa
16-06-2018Lördag00:00Kroatien - NigeriaKaliningrad
21-06-2018Torsdag00:00Argentina - KroatienNizjnij Novgorod
22-06-2018Fredag00:00Nigeria - IslandVolgograd
26-06-2018Tisdag00:00Nigeria - ArgentinaSankt Petersburg
26-06-2018Tisdag00:00Island - KroatienRostov-na-Donu

Grupp E

DatumDayTidMatchStadium
17-06-2018Söndag00:00Brasilien - SchweizRostov-na-Donu
17-06-2018Söndag00:00Costa rica - SerbienSamara
22-06-2018Fredag00:00Brasilien - Costa ricaSankt Petersburg
22-06-2018Fredag00:00Serbien - SchweizJekaterinburg
27-06-2018Onsdag00:00Serbien - BrasilienMoskva - Spa
27-06-2018Onsdag00:00Schweiz - Costa ricaNizjnij Novgorod

Grupp F

DatumDayTidMatchStadium
17-06-2018Söndag00:00Tyskland - MexikoMoskva - Lu
18-06-2018Måndag00:00Sverige - SydkoreaNizjnij Novgorod
23-06-2018Lördag00:00Tyskland - SverigeSotji
23-06-2018Lördag00:00Sydkorea - MexikoRostov-na-Donu
27-06-2018Onsdag00:00Sydkorea - TysklandKazan
27-06-2018Onsdag00:00Mexiko - SverigeJekaterinburg

Grupp G

DatumDayTidMatchStadium
18-06-2018Måndag00:00Belgien - PanamaSotji
18-06-2018Måndag00:00Tunisien - EnglandVolgograd
23-06-2018Lördag00:00Belgien - TunisienMoskva - Spa
24-06-2018Söndag00:00England - PanamaNizjnij Novgorod
28-06-2018Torsdag00:00England - BelgienKaliningrad
28-06-2018Torsdag00:00Panama - TunisienSaransk

Grupp H

DatumDayTidMatchStadium
19-06-2018Tisdag00:00Polen - SenegalMoskva - Spa
19-06-2018Tisdag00:00Colombia - JapanSaransk
24-06-2018Söndag00:00Polen - ColombiaKazan
24-06-2018Söndag00:00Japan - SenegalKaliningrad
28-06-2018Torsdag00:00Japan - PolenVolgograd
28-06-2018Torsdag00:00Senegal - ColombiaSamara

Åttonde finalen

DatumDayTidMatchStadium
30-06-2018Lördag00:00Vinnare grupp A - Andra grupp BSotjiA1
30-06-2018Lördag00:00Vinnare grupp C - Andra grupp DKazanA2
01-07-2018Söndag00:00Vinnare grupp B - Andra grupp AMoskva - LuA3
01-07-2018Söndag00:00Vinnare grupp D - Andra grupp CNizjnij NovgorodA4
02-07-2018Måndag00:00Vinnare grupp E - Andra grupp FSamaraA5
02-07-2018Måndag00:00Vinnare grupp G - Andra grupp HRostov-na-DonuA6
03-07-2018Tisdag00:00Vinnare grupp F - Andra grupp ESankt PetersburgA7
03-07-2018Tisdag00:00Vinnare grupp H - Andra grupp GMoskva - SpaA8

Kvartsfinaler

DatumDayTidMatchStadium
06-07-2018Fredag00:00Winner A1 - Winner A2Nizjnij NovgorodK1
06-07-2018Fredag00:00Winner A5 - Winner A6KazanK2
07-07-2018Lördag00:00Winner A3 - Winner A4SotjiK3
07-07-2018Lördag00:00Winner A7 - Winner A8SamaraK4

Semifinaler

DatumDayTidMatchStadium
10-07-2018Tisdag00:00Winner K1 - Winner K2Sankt PetersburgH1
11-07-2018Onsdag00:00Winner K3 - Winner K4Moskva - LuH2

3: e och 4: e plats

DatumDayTidMatchStadium
14-07-2018Lördag00:00Förlorare H1 - Förlorare H2Sankt Petersburg

Finalerna

DatumDayTidMatchStadium
15-07-2018Söndag00:00Winner H1 - Winner H2Moskva - Lu